Kış Hikayeleri

Programlar

“Kış Hikâyeleri” Anadolu insanının kış aylarında geçinmek ve yaşamlarını idame ettirmek için verdikleri mücadeleyi ve bu yaşam mücadelesinin içindeki öyküleri çarpıcı bir görsellik eşliğinde hikâyelendiriyor. Kış hikâyelerin merkezinde mutlaka bir ve birden fazla kişi, köylüler gibi insan unsurları yer alıyor. Onların verdikleri kış serüveni takip edilerek bölümün hikâyesi ortaya çıkıyor. 

Belgeselin her bir bölümü ayrı bir kış öyküsünü ele alıyor.  Belgesel serisi; Çıldır Gölü’nün buz tutmuş yüzeyindeki bir balıkçının öyküsü, köylü gençlerin kızaklı at arabasıyla gerçekleştirdikleri odun toplama uğraşı, Kars Handere’de zorlu kış koşullarındaki köy yaşamı, Artvin’in Macahel bölgesi köylülerinin köylerine ulaşmak için verdikleri yol mücadelesi ve Çanakkale Küçükkuyu limanından Babakale açıklarına doğru sefere çıkan gemi içinde balıkçıların balık tutma serüvenleri gibi çeşitli yelpazedeki konu başlıklarını, eşsiz doğa görüntüleri eşliğinde harmanlıyor. 

Gerçek yaşam belgeselciliğine iyi bir örnek olan bu yapım, görsel zenginliğini de ön planda tutacak, kış aylarının görkemine yakışır destansı ve sinematografik görüntüleri TRT Belgesel izleyicisiyle buluşturuyor. 

 

“Kış Hikâyeleri” TRT Belgesel ekranlarında… 

 

 

Fotoğraflar
Fragmanlar
  • Kış Hikayeleri - 1. Bölüm FragmanKış Hikayeleri - 1. Bölüm Fragman
  • Kış Hikayeleri - 2. Bölüm FragmanKış Hikayeleri - 2. Bölüm Fragman
  • Kış Hikayeleri - 3. Bölüm FragmanKış Hikayeleri - 3. Bölüm Fragman
  • Kış Hikayeleri - 4. Bölüm FragmanKış Hikayeleri - 4. Bölüm Fragman