Engelliyim Engelsizce Geziyorum

Programlar

“Engelliyim Engelsizce Geziyorum” programını engelli vatandaşlarımız hayatlarına dokunuşlar yapıp engelleri nasıl ve ne şekilde aştıklarını gözler önüne seren güncel bir gezi programı olarak karsınızda. 

Engelli vatandaşlarımız evlerinden çıkmaları için bir sebep “Engelliyim Engelsizce Geziyorum” 

Sunuculuğunu Ataman ERKUL’un yaptığı “Engelliyim Engelsizce Geziyorum ”da her hafta farklı bir ilimizde engelli vatandaşlarımızla bir ilimizi dolaşıyoruz. Gezi sırasında engelli bir arkadaşımız hem o bölge hakkında izleyicilerimizi bilgilendirirken hem de bir engelli vatandaşın gezi esnasında hangi zorluklarla karşılaştıkları nerelerde rahat ettikleri, engelliler için ne gibi çalışmalar ve kolaylıklar yapıldığını neler yapılması gerektiğini gözler önüne seriyoruz.  

Bilmediğiniz  tarihi yer kalmayacak 

Her hafta farklı bir ilimizde gerçekleştireceğimiz gezilerimizde belediyelerin yerel yönetimlerin ve vakıfların engelli vatandaşlarımız için yaptıkları çalışmaları onların hayatlarını kolaylaştıran ekipmanların nasıl kullanıldığını görürken bir yandan da o ilimizdeki gezilmesi görülmesi gereken yerleri tarihini anlatarak Türkiye’nin tarihsel ve kültürel zenginliğini gözler önüne sereceğiz…