Afrika'nın Avcıları

Programlar

1. Bölüm - "Aç Leopar": Gece görüş kameralının da kullanıldığı belgeselin bu bölümünde, Zambiya'nın bir milli parkında yaşayan leopar Kamuti'nin hayati ve açlıkla savaşı anlatılıyor.

 

2. Bölüm - "Bir Leoparın Son Çırpınışı": belgeselin bu bölümünde, leopar Kamuti'nin hüküm sürdüğü avlanma alanına genç bir dişi leopar geli̇yor ve ikili arasında bir hakimiyet savaşı başlıyor.

 

3. Bölüm - "Kan Bağı": Belgeseli̇n bu bölümünde, Luangwa Nehri'nin güney kıyısında yaşayan bir aslan sürüsünün yaşamı anlatılıyor. Sürüye katılan yeni yavrularla birlikte, sürüdeki işbirliği daha önemli bir hale geliyor.

 

4. Bölüm - "Uyumsuz": Belgeselin bu bölümünde, aslan sürüsüne yeni katılan yavrular anlatılıyor. i̇çleri̇nden biri di̇ğerlerinden biraz farklı, az gelişmiş, ürkek ve yaşadığı yeni dünyaya ayak uydurmakta zorlanıyor.

 

5. Bölüm - "Sürünün Gençleri": Belgeselin bu bölümünde, deneyimsiz genç aslanların bir av sırasında yaptıkları hatalar, ölümcül sonuçlara neden oluyor.

 

6. Bölüm - "Düzlüklerin Savaşçilari": Belgeseli̇n bu bölümünde, Zambiya'nın Liuwa Ovasi'nda yaşayan sırtlanların hayatı ve kuraklık dönemlerinde karşılaştıkları zorluklar anlatılıyor.

Fotoğraflar
Fragmanlar
  • Afrika nın Avcıları - Fragman - TRT BelgeselAfrika'nın Avcıları - Fragman - TRT Belgesel