80 Günde Devr-i Ailem

Programlar

80 Günde Devr-i Ailem TRT Belgesel'de...
Bizim yolculuğumuz burada başladı. İstanbul’da tanışıp, Paris’te evlendik. Yıllardır Fransa'dayız, ama Türkiye’den hiç kopmadık. Türkçe konuştuk, Türk yemekleri yedik, Türk masalları anlattık ve çocuklara hep şunu söyledik: Sizi bekleyen bir yuvanız var.

Bu yüzden her şeyin başladığı yere, yuvamıza dönme vakti.

Alp ve Marthe çifti,çocukları 7 yaşındaki Emre ve 4 yaşındaki Zeynep ile birlikte yıllardır uzak kaldıkları Türkiye’de bir maceraya yelken açıyorlar.

Çocukların doğmasıyla anne babanın kaygıları büyür, sanki daha bir yerleşir olduğu yere. Ama Koçak ailesi için işler bunun tam tersi. Asıl çoluk çocuğa karışınca gezmek zamanı başlamalı diyorlar, çünkü çocukların sizden ve diğerlerinden öğrenecek çok şeyi var…

Belki evimizde, belki tren beklerken  bir garda ya da bir otel odasında olsun, fark etmez. Gün içinde yaşadığımız duygu ve düşünceleri paylaşmak, birbirimizi anlayıp, birlikteliğimizden güç almak. Yani kısaca, aile olmaya devam etmek. Onlar için bu, sadece bir başlangıç. Daha kanat açacakları bin bir türlü yer onları bekliyor. Çünkü burası Ben , Mart , ve Bizim çocukların yuvası.

Fotoğraflar
Fragmanlar
  • 80 Günde Devr-i Alem - Fragman80 Günde Devr-i Alem - Fragman