1 Haftasonum Var

Programlar

Deneyimli televizyoncu Bilge Egemen bundan böyle “1 Haftasonum Var!” adlı programla TRT Belgesel kanalında izleyici ile buluşuyor. Egemen, gerçek hayatında bir hafta sonuna sığdırdığı geziden kültür-sanata, spordan sağlığa tüm faaliyetleri ekrana taşıyor, deneyimlerini paylaşıyor.

Aynı zamanda telaşlı şehir kadınlarına rehberlik de edecek programın ilk bölümünde, Egemen annesi ve 7 yaşındaki oğlu Cem’le birlikte Kazdağları’na gidiyor. Unutulmayacak bir hafta sonu planlamak isteyenlere pratik önerilerde bulunuyor.

“Bir şehir kadınından beklenen üstelik kendisinin de kaçırmaması gereken ne de çok şey var! Kadın hem çalışmalı hem de saçları rüzgarda ahenkle dans edebilmeli! Sapasağlam ayakta kalabilmeli, trendlere ilişkin gündemi takip etmeli, bakımını aksatmamalı, sanat etkinlikleriyle ilgili iki çift laf edebilmeli, cildi pırıl pırıl ve vücudu fit olmalı…. Ve maalesef kadın eğer çalışıyorsa tüm bu yaşamsal çabası için sadece bir hafta sonu var. ”

 Programı hazırlarken bu düşüncelerden yola çıkan Bilge Egemen, zaman zaman bu konuya da ironik bir dille yaklaşıyor, bazen bu her yere yetişme çabasıyla ilgili kendi durumuyla da dalga geçiyor ve samimi düşüncelerini içtenlikle izleyiciyle paylaşıyor. Bir yandan 7 yaşındaki oğlu Cem’e de vakit ayırmaya çalışırken, hafta sonları için anne-çocuk faaliyetlerinden de örnekler sunuyor. Denediği kurslardan bazılarında başarısız oluyor. Bazen yorulup, sıkılabiliyor. Bazen gittiği yerleri beğenmeyip, geçirdiği değişimi görüp üzülebiliyor. Bilge Egemen anlık ve sahici tepkilerini izleyiciyle paylaşmaktan kaçınmıyor.

Fotoğraflar